plaj düğünü

SON TREND = PLAJ DÜĞÜNÜ

Tüm alışılmışlıklardan uzak, ruhunuzun sesinin dalga seslerine karıştığı bir şekilde masmavi gökyüzünün altında çıplak ayaklarınız kumlara basarken evlenmek ister misiniz?
Diğer ülkelerde uzun yıllardır tercih edilse de ülkemizde yeni yeni moda haline gelmeye başlayan plaj düğünlerinden bahsetmek gerek.
Kır düğünlerini gölgede bırakacağını düşündüğümüz plaj düğünleri yine kır düğünleri gibi samimi, sıcak bir atmosfer sağlarken daha da özgür daha da rahat olmayı vaat ediyor.
Uçuş uçuş gelinlik giymiş gelin, renkli damatlık giymiş damat, yine resmiyetten uzak şortlu, çıplak ayaklı konuklar…
Mükemmel plaj düğünü için izlenmesi gereken adımlara gelince;

plaj düğünü

Mekan

Düğününüzü yapacağınız plaj en başta bütçenize sonra zevkinize en son ise davetli sayınıza uygun olmalı. Özel beach ya da otel kumsalından, belediyeden kiralayacağınız plaja kadar size en uygun plajı kullanabilirsiniz. Düğününü yurt dışında yapmayı planlayan çiftler ise keyif alabilecekleri plajları tercih etmeli. Yurt dışında en çok bilinen noktalar; Kaliforniya, Hawaii Adaları, Bermuda, Bahama ve Karayip Adaları

plaj düğünü konseptleri

KONSEPT

Gelinlik, damatlık, gelin aksesuarları, davet ikramları, süslemeler her biri birbiriyle uyum içinde olmalı ki şıklık ahenkle birlikte daha da artsın. Mekan süslemesinde dekorasyonda mavi, pembe yeşil, su yeşili gibi pastel tonları kullanmanızın yanında neon renklerle daha ilgi çekici bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

plaj düğünü davetiyesi

DAVETİYE

Plaj düğünleri için kullanılacak davetiyeler diğer düğün tarzlarında kullanılan davetiyelere oranla daha sade olmalı. Mavili, deniz kabuklu, deniz temalı tasarımlar kullanabilirsiniz.

plaj düğünü nikah şekeri

NİKAH ŞEKERİ YERİNE HEDİYELER

Sıradan bir nikah şekeri yerine konsepte uygun, düğününüzü anımsatan küçük hediyeler vermeniz farklılık oluşturacağı gibi düğünün konseptine de uyum sağlayacaktır. Deniz taşlarından ya da deniz yıldızından anahtarlık, notluk, mum, kokulu taş gibi seçeneklerden size en uygun olanı seçebilirsiniz.

plaj düğünü ikramları

İKRAM

Diğer düğünlerin aksine plaj düğünlerinde yemek ikramında genellikle karides, midye, yengeç, ıstakoz ve balık çeşitleri gibi deniz ürünleri tercih edilirken içecek olarak da tropikal meyve kokteylleri tercih ediliyor.

plaj düğünü pastası

DÜĞÜN PASTASI

Konsepte uygun, deniz yıldızlı, deniz kabuklu, istiridye süslemeli, deniz, plaj anımsatan pastalar tercih edilmeli.

plaj düğünü müziği

MÜZİK

Müzik seçimi tamamen beğenilerinizi yansıtan sevdiğiniz müziklerden oluşmalı ve düğünden önce bu listeyi hazırlamalısınız.

plaj düğünü gelinliği

GELİNLİK- SAÇ- MAKYAJ – AYAKKABI – DAMATLIK

Rahat hareket edip rahatça dans edebileceğin gelinlik modellerini seçmelisiniz. İnce askılı, düz, kabarık olmayan,uçuş uçuş, bohem tarz gelinlikler plaj düğünleri için ideal modeller arasında. Ayakkabı yerine pırıltılı, taşlı babetler sandaletler giyebilir ya da çıplak ayağınıza dantel çiçek detaylı ipler bağlayabilirsiniz. Saçlarınızı dalgalı ya da bol örgü modelleri yaptırıp makyajınızda daha doğal şeftali pembe tonlar kullanabilirsiniz. Damatlıkta ise, açık renklerde keten takımlar tercih ediliyor.

 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,