nedime - NEDİME MODASI

NEDİME MODASI

İlk önce nedimenin ne olduğunu ve kimlerden oluştuğunu anlatmak gerekirse, nedime  gelinin kız arkadaşlarından oluşan gruba deniyor. Ve görevleri; düğün boyunca geline yardım etmek, düğünle ilgili işleri halletmek. Nedimelerin bir başka ortak özelliği ise, aynı renkten ve kumaştan oluşan benzer elbiseleri giymeleri. Fakat düğün gününüzde nedimeler için dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli detay var. Bunlardan ilki, nedimeler asla beyaz giymemeli. Çünkü hepimiz biliyoruz ki düğünün yıldızı elbette ki gelindir ve beyaz giyerek kimse hedef şaşırtmamalı.
İkinci önemli nokta ise, nedime modasının oluşu. Tabii modayı takip edip yanlış elbiseyle moda kurbanı nedimeler çıkartmak da olmaz.
O zaman gelin bu yazımızda da nedime adaylarına yardım edelim.
Her ne kadar nedime elbiselerini  gelin ya da ortak karar belirlese de nedimeler için pastel tonlar, pudra, pembe, mavi ve yeşil renkler en çok tercih edilenler arasında.
Kısa elbiselerin de kullanılmasına karşın  dünya modası uzun elbiseden yana çünkü nedime demek, düğünün asil kızları anlamına da gelmekte.
Nedimelerin bütün gün gelinle birlikte olacakları düşünülürse elbiselerin rahat olması gereklidir. Örneğin, straples seçimler yerine düşük omuzlu, tek kollu ya ince askılı modeller tercih edilmeli.
Kır ya da tekne düğünlerinde dar, balık seçeneklerle yürümek zor olacağından daha geniş, uçuş uçuş, bol kesim elbiseler ile hem rahat hem de şık olacaklarını unutmamalılar.
Siz de düğün gününüz de arkadaşlarınızla ahenk içinde olup bu uyumu düğün fotoğraflarınıza yansıtmak isterseniz aşağıdaki örneklerden fikir sahibi olabilirsiniz.

 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,