gelin saci - KİŞİLİĞİNİZE EN UYGUN SAÇ MODELİ HANGİSİ?

KİŞİLİĞİNİZE EN UYGUN SAÇ MODELİ HANGİSİ?

Hiçbir gelinin görünümü göz alıcı bir saç stili olmadan tamamlanmış sayılmaz. Her ne kadar modaya uymak gerekse de asıl önemli olan kişisel tercihlerdir ve bu da gelinin neyi beğendiğiyle ilgilidir. Gelin saçı seçerken birçok faktör dikkate almalıdır.

Klasik bir topuz mu seviyorsunuz yoksa daha romantik bir topuz mu tercih ediyorsunuz? Saçlarınızın günlük bir saç gibi at kuyruğu mu olmalı yoksa hacimli yumuşak dalgalar mı? Görünüşe göre, bir gelinin seçtiği saç stili kişiliği ve tutumu hakkında çok şey söyleyebilir. İşte altı popüler gelin saç modeli ve bu modeller hakkında detayları sizinle paylaşıyoruz.

image1

KLASİK – TOPUZ

Dünya genelinde zarif ve klasik bir görünüm için gelinler sıklıkla enselerine ya da boyun kenarlarına tutturulmuş topuz modelleri tercih ederler. Ve bu saç stili hemen hemen tüm gelinler tarafından beğenildiği kadar yapılmış olan herkese de yakışan bir modeldir. Bazen saçın arkasına takılmış taç, bazen canlı çiçekler ya da pırıltılı bir aksesuarla daha şık hale getirilebilir. Eğer klasik ve zarif bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız bu modeli düşünmenizde fayda var.

image3

YUMUŞAK DALGA

Basit ve rahat bir stilde yumuşak dalgalı saçlar çeşitli gelinlik modelleri ile kullanılabilir. Bir gelin, saçlarının salık ve uçları bukleli olmasını isteyebilir. Ve bu model saçlarda genellikle aksesuar kullanılmaz, saçlar serbest bırakılır.Bu model, şık bir düğünden, kokteyle ya da sahil düğün gibi bir çok düğün konseptine uygun bir modeldir. Bu gevşek, yumuşak dalgalı saçları kullanmak isteyen gelinler düğün boyunca kendilerini rahat hissedeceklerdir. Fakat düğün boyunca piste kalmak isteyen, dans etme isteği olan gelinler için terlemeye karşı saçların rahatsızlık verme ihtimalinin de düşünülmesi gerekir.

image5

ROMANTİK TOPUZ

Romantik topuz için tüm gelinlerin ortak bir noktası vardır: gelinin kişiliğine uyacak şekilde özelleştirilebildiğinden, bu saç stilini seçen gelinler her daim modaya uygun bir bir görüntü çizerler. Ne istediğini bilen ve açıklamaktan korkmayan bir gelin için romantik topuz klasik düğün görünümünün daha modern bir duruş elde edebileceğinin kesin kanıtı.

image2

AT KUYRUĞU

Gelinler için yapılmış at kuyruğu spora giderken topladığınız saç modeline benzemez. Bunun yerine, stilistler gelinin saçını şık ve hacimli hale getirir. Sıklıkla narin dalgalarla başın üstünde ya da boynun bir tarafına aşağıdan tuttururlar. At kuyruğu, minimum hazırlık süresini gerektiren kolay ve hızlı bir saç stilidir. Klasik görünüme, topuzlara sıcak bakmayan, saçlarını yüzünden uzak tutmak isteyen veya gece boyu dans etmeyi planlayan gelin adayları için en ideal tercih olacaktır.

image4

DÜZ

Saçları dümdüz bir gelin yorgun, bitkin ve mutsuz bir imaj oluşturacağından dolayı düz saçlara küçük bir hacim katmak, aksesuar takmak daha heyecanlı, modern ve şık bir düğün görünümü yaratacaktır. Birçok kadın günlük hayatında düzenli olarak saçlarını düz ve fönlü kullanmayı tercih ederken bu tarzı seçen bir gelin için düz saç, ben bu özel gün için değişmeyi istemiyorum mesajı da içerebilir. Fakat, düğün için saçlarınızı rutinden kurtarmanızı model için gerekli aksesuarları kullanmanızı öneriyoruz.

image6

GÜNLÜK ÖRGÜ

Hiçbir saç stili rahat bir örgü kadar bohem hava veremez. Genellikle kenarda veya başın üstünde taç kullanılarak yapılan örgülü modeller basit bir saça bile şıklık katmayı başarıyor. Siz de saçlarınızın rüzgar estiğinde hafiften dalgalanmasını ve uçuşan saçlarınızla objektiflere poz vermeyi istiyorsanız eminiz ki bu model tam size göre.

 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,