Düğün Fotoğrafı

DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKİLMEDEN ÖNCE OKUMAK İSTEYECEĞİNİZ ÖNERİLER

Düğününüze ait her şeyi hesapladınız, tasarladınız, sorunlar yaşadınız, yoruldunuz ama hepsinin üstesinden gelmeyi başardınız. Peki fotoğraf çektirmeden önce gerekenleri hiç düşündünüz mü? Eğer fotoğraf çekiminden önce yapmanız gereken önemli detaylar hakkında bilginiz yoksa önemli olacağını düşündüğümüz bilgileri sizin için derledik.

Düğün Fotoğrafı

1. ERKEN VE ZİNDE OLMAK

Eğer düğün fotoğraflarınızı açık havada çektirmeyi düşünüyorsanız güne erken başlamanız lazım. Bu hem fotoğrafçınız için, hem de gün ışığından faydalanabilmeniz hem de daha mükemmel fotoğraflara sahip olabilmeniz için en gerekli olan şey, ışık. Zaman kazanmanın daha kaliteli fotoğraf anlamına geldiğini unutmayın ve ışıktan faydalanın.

Düğün Fotoğrafı

2- ÇEKİM MEKANLARINA BAKMAK

Doğanın, doğal güzelliklerin hem size hem eşinize hem de fotoğraflarınıza olumlu etkisini unutmayın ve yaz mevsiminde evlenecek çiftler, yazın güzelliklerinden yararlanın. Yemyeşil, çiçekli mekanların fotoğraflarınızı daha da güzel göstereceğini bilin ve dış çekimlere uygun mekan araştırmaları yaparak kendinizi en iyi hissedeceğiniz yerler hakkında bilgi edinin.

dugun fotografi00002 - DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKİLMEDEN ÖNCE OKUMAK İSTEYECEĞİNİZ ÖNERİLER

3. GÖLGEDEN KAÇIN

Yakın planlar ve portre çekimleriniz için gölgelik mekanlardan kaçının. Unutmayın ki yüzünüze düşen her gölge fotoğraflarınızda yüzünüzü karanlık göstereceği gibi güzelliğinize de gölge düşürmüş olacak. Bu yüzden ortamda karanlık hava verecek kadar doğanın içine girmek yerine ışıktan faydalanabileceğin daha açık yerleri seçmeniz fotoğraf kaliteniz açısından daimi olumlu etkiye sahip olacaktır.

Düğün Fotoğrafı

4. GELİN BUKETİNİZİ GÖSTERİN

Düğün fotoğraflarınıza daha da şıklık ve ayrıntı katmak için gelin buketinizi unutmayın. Güzelliğinize ve doğal güzelliğe ek olarak çiçeğinizi de ekleyin ve ayrıntılı çekimleri yapın. Özellikle yaz aylarında açan papatyalar, şakayıklar, ortancalar ya yıldız çiçeklerini buket tercihinde kullanarak hem kendinizi daha daha da güzelleştirebilir hem de fotoğrafınıza ayrıca bir renk katarak fotoğrafın da havasını değiştirme gücü bulabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafı

5. HAVA DURUMUNU DÜŞÜNÜN

Fotoğraflarınızın sahil ya da plajda çekilmesini istiyorsanız dalga, rüzgar gibi hava ve doğa koşullarını göz ardı etmemeniz gerekir. Eğer temiz bir çekim olmasını diliyorsanız dalgaların gelinliğinizi ya da elbisenizi kirletmesi ya da rüzgarın dağınık bir görüntü oluşturması sizi üzecektir. Hem temiz kalmak hem de plaj fotoğrafı çektirmek istiyorsanız bunun zorlu olacağını kabul edin ya risk alın ya da konseptinizi değiştirin.

Düğün Fotoğrafı

6. TEMİZ KALIN

Kusursuz ve enerjik çekimler için temiz kalacağınız yerler seçmeye özen gösterin. Çekim günü çekim mekanında yaşayacağız talihsiz bir olayın düğün gününüzde sizi üzmesine izin vermeyin yüzden de temiz ortamlarda çekimler yaptırmaya dikkat edin.

Düğün Fotoğrafı

7. HAREKETE GEÇİN

Düğün fotoğraflarınızın en mutlu gününüzün yansıması olduğunuzu düşündüğünüzde fotoğrafların durağan ve sıradan olmasını istemiyorsanız kalıpların dışına çıkın ve farklı pozlar deneyin. Bu hem farkınızı ortaya koyacağı gibi hem de düğün sonrası fotoğraflarınıza bakanlar için de ne denli mutlu ve enerjik bir çift olduğunuzun kanıtı olacak.

Düğün Fotoğrafı

8. GENEL PLANLARA GEÇİN

Fotoğraflarında eşinizi ve sizi tam gösterecek planların çekilmesine izin verin ve bu fotoğraf yakın çekim değil korkusu yaşamayın. Unutmayın ki, hem sizin hem de eşinizin fotoğraflarda genel görüntünüzün görünmesi illa ki gerekiyor. Bırakın fotoğrafçınız ne kadar güzel bir çift olduğunuzu ispatlayan karelerinizi çeksin.

Düğün Fotoğrafı

9. AYRINTILI GÖRÜNTÜLER VERİN

Bir önceki maddede genel plandan bahsetmiş olsak da detayların ve yakın planların da en az geneller kadar gerekli ve önemli olduğunu unutmayın. Fotojenik değilim, yakından güzel çıkmam, çirkin çıkarım gibi olumsuz fikirleri bir kenara bırakın ve objektife gülümseyin. Unutmayın ki her gelin güzeldir.

Modern, profesyonel ve kaliteli fotoğraflar çektirmek istiyorsanız, Weddingshot ekibi bu mutlu gününüzde sizinle olmaktan onur duyar. Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.

 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,