Çekim Günü Tavsiyeleri

ÇEKİM GÜNÜ İÇİN ÖNEMLİ TAVSİYELER

Siz de evdeki perdeleri belinize sarıp gelinlik, kafanızdan sarkıtıp duvak yaptınız mı? Bulduğunuz tüm tüller en az bir kere gelinliğiniz oldu mu? Cevabınız evetse işte bu her kadının çocukluğundan beri içinde taşıdığı hayali, gelin olmak. Büyük ihtimalle kimle evleneceğinizi, eşimizin kim olacağını, nasıl gelinlik giyeceğinizi de merak ettiniz, nasıl bir gelin olacağınızı… Ve o gün geldi, tabii o güne kadar neleri araştırdınız, ne kadar yoruldunuz… Ama tüm o yorgunluklar sırf düğün gününü yaşamak uğruna.

Düğün günü ve düğün kadar stresli bir şey var mi diye sorsak çoğu gelin kesin “düğün fotoğrafları” der. Çünkü her kadın güzel görünmek ister hele ki gelinlik içindeyken. Düğün fotoğrafları çekilirken ilk kural rahat olmak ve fotoğrafçınıza güvenmek. Bunun da altın kuralı fotoğrafçınızı ve ekibi tanıyor olmanız. Çekim öncesi fotoğrafçınızla iletişim kurup kafanıza takılan soruları sorarsanız emin olun çekim gününüzde stres yerini eğlence ve mutluluğa bırakacaktır. Şunu da unutmayın ki çekim sırasında işi fotoğrafçınıza bırakmanız, işine müdahale etmemeniz fotoğrafçınız üzerinde baskı hissettirmeyeceğinden ortada çıkacak fotoğrafların kalitesini de artacaktır. Sonuç olarak mesleği görsel sanat olan fotoğrafçınız sizi çirkin çekip işini de başarısız kılmak istemez. Bu yüzden siz objektife gülümseyin yeterli.

Unutulmaması gereken başka bir önemli nokta ise, düğün fotoğrafının mantık olarak düğünü yani gelin ve damadı ilgilendiriyor olması. Evet, düğün fotoğrafları ve albüm sadece gelin ve damadı kapsamalı. Düğün fotoğrafı çekiminde fotoğrafçıların en çok maruz kaldığı olaylardan biri, gelinin ve damadın aile bireylerini hatta arkadaşlarının da çekimlere dahil edilmesi. Evet ailelerimiz de arkadaşlarımız da değerlidir ve tabii ki onları çok seviyor onlarsız bir hayat düşünemiyoruz fakat herkesin çekime dahil olduğu bir düğün albümünü de çok olağan bir şeymiş gibi karşılamıyoruz.

Teknolojiyi cebimizde ya da elimizde taşıdığımız çağda hepimiz amatör birer fotoğrafçıyken ve düğün günü davetlililerin cep telefonlarıyla çektiği fotoğrafları düşünürsek ortaya yüzlerce fotoğraf çıkacakken albüm çekiminde amacın dışına çıkıp bunu herkesle fotoğraf çektirme gününe dönüştürmemekte fayda var.

Düğün albümünün gelin ve damadı kapsadı düğün günü anısı olduğunu kabul ettiysek eğer sanat anlayışı yüksek, modern temaları ile tüm çiftlere hizmet vermek için sizleri bekleyen Weddingshot’ın internet sitesinden sizi en çok yansıttığınıza inandığınız albümü seçip düğün gününüzü ölümsüzleştirmenizi bekliyoruz.

 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,