bridal shower planning things to do and helpful tips 235 int - BRİDAL SHOWER

BRİDAL SHOWER

Evlenecek gençler arasında hızla yayılan ve moda haline gelen “bridal shower.” Shower kelimesi sizi yanıltmasın, bu kelimeyi bekarlığa feda partisi olarak çevirebiliriz. Bridal Shower dediğimiz bu parti Amerika’dan Avrupa’ya yayılarak ülkemize kadar gelmeyi başardı.

Etkinliğin amacı, düğün öncesi yorulan ve stres yaşayan gelin adayını rahatlatmak ve düğün öncesi eğlendirmek. Bu etkinlik gelinin kız arkadaşları tarafından gizli yapılır ve gelin bir şekilde partinin yapılacağı mekana getirtilir.

Bridal Shower’da mekan düzeni ve süslemesi  tamamen gelin adayının sevdiği tonlarda yapılır. Özel masa hazırlanır, pasta kesilir, kurabiyeler yenir, geline alınmış hediyeler verilir ki hediyeler genel olarak kültürümüzdeki çeyizlik yani küçük ev eşyası olur. Gelin eğlenceli şapkalar, aksesuarlar takar ve arkadaşlar sohbet ederler.

Ülkemiz de ise, gelin adayı organizasyonu kendisi yapar ve tanıdıklarını çağırır. Genel olarak gece eğlence düzenleyen mekanlar tercih edilir ve müzik eşliğinde dans edilir eğlence gece boyu devam eder.

Orijinali ya da ülkemizdeki hali sizi hangisi mutlu edecekse o şekilde bridal shower yapmanız dileğiyle.

 , , , , , , , , , , , , , , , ,