image9 3 e1499938304151 - BALAYI İÇİN AFRİKA’NIN VAHŞİ DÜNYASINA AİT 6 LOKASYON

BALAYI İÇİN AFRİKA’NIN VAHŞİ DÜNYASINA AİT 6 LOKASYON

Balayınızı deniz ve plaj kültüründen uzak, farklı, heyecanlı hatta vahşi hayatın içinde geçirmeyi hiç düşündünüz mü? Afrika’nın vahşi dünyası, ancak belgesellerde görebileceğiniz safari turları, çadırları, güneşi, yağmuru ve doğası…
Afrika’nın inanılmaz atmosferi ve yaşayacağınız o destansı macerayı ömrünüz boyu unutmayacağınız gibi balayından ya da seyahatten çok daha ötesini hissedeceğinizden eminim. Ve bir de unutmadan, gidecek olursanız arada içinizi yoklayan o yoğun Afrika özlemine, “Afrika beni çağırıyor.” hissine katlanmak zorunda kalacaksınız.
Şimdi, başlığımızda yer alan o altı lokasyonu sizlerle paylaşalım.

1- Kichwa Tembo Çadır Kampı – Masai Mara, Kenya

Sabaringo Nehri boyunca uzanan 40 ferah, tenha çadır efsanevi Masai Mara ovalarına bakarken modern, konforlu klasik bir ambiyansla birleştiriyor.
Battaniyenizin altından Mara düzlüğünün o inanılmaz vahşi hayatına gözlerinizi açtığınızı hayal edin. Filler, zürafalar, gergedanlar, zebralar ve tabii ki aslan, çita tüm o vahşi hayatı izleyebileceğiniz bir dünya. Safarinin haricinde sıcak hava balon safarisini de yapabilir ardından aksiyon dolu Mara Nehri gezisiyle rahatlayabilir ve organik ürün bahçelerini ziyaret ederek Kenya’nın tüm vahşi dünyasını kucaklayan balayı yaşayabilirsiniz. Ve tabii ki düğün fotoğraflarınız yanına unutulmaz balayı fotoğraflarından oluşan kocaman bir balayı albümü ekleyebilirsiniz.

Editörün Notu: Serengeti’de büyük göçleri izlemek istiyorum diyorsanız en ideal aylar Aralık-Ocak-Şubat. Nisan-Mayıs yağışlı mevsim olduğu için düşük sezon olarak geçiyor ve tavsiye etmem. Haziran-Ekim arasında gitmeyi planlıyorsanız Tanzanya’ya giderseniz hayvanlar Serengeti’nin kuzeyine doğru çıktıkları için yollar sizi çok fazla yorabilir.
Kenya tarafına gitmeniz daha mantıklı. Antilopların Mara Nehri geçişine denk gelmek istiyorsanız Ağustos başı-Ekim başı arası Kenya tarafı sizin için ideal dönem olacaktır.

2- The River Clup – Livingstone, Zambiya

1948’de yapılmış bir çiftlik evin olan River Club, gizlilik arayan yeni evliler için mükemmel bir fırsat. Zambezi Nehri sınırında olan 50 dönümlük arazide, sadece 11 adet süit bulunmakta.
Safari isteyenler, bu sizin için doğru yer. Nehirde homurdanan su aygırı sesleriyle uyanıp yatağınızda kahvenizi içerken bir yandan vahşi doğayı gözlemleyebilir daha sonra ise, Balayı Adası’na doğru yola çıkmadan önce yüzen filleri görmek için bir seyir yapabilirsiniz. Vahşi doğayı gözlemenin, hayvanları izlemenin ötesinde, dünya miras listesine giren Victoria Şelalelerine rafting yapabilir veya nadir beyaz gergedan aramak için yakınlardaki Mosi-oa-Tunya Ulusal Parkına bir gezi düzenleyebilirsiniz.

3- Kamp Kalahari – Makgadikgadi Salt Pans, Botswana

Gündelik ama rahat 11 Kalahari Çadırı. Muazzam eski bir gölün kalıntısı olan, gerçeküstü, ay gibi bir manzarası ile Makgadikgadi Tuz Çağı Milli Parkı’nın kenarında Özgün Afrika parçalarının ve tekstillerin karışımı olan çadırın sade dekorasyonu, geleneksel bir Viktorya dönemi kâşif kampını anımsatan ambiyans…
Ormancılar eşliğinde Mirket aramaya çıkabilir, Kalahari’nin o eşsiz vahşi hayatına izleyici olup havuz kenarında da dinlenerek her anınızda farklı bir dünyaya kapı açabilirsiniz.

4 – Kwandwe Great Fish River Lodge – Eastern Cape, Güney Afrika

Bu özenle yapılmış localar fazlasıyla romantizm ve harika manzaralar vaat ediyor. Toplamda dokuz tane olan ve her birinin özel havuzu bulunan localar, çiftlere tam olarak huzur ve gizlilik ödülü sunuyor. Siyah gergedanlar, çitalar ve filleri görmek isteyenler için safariler gün doğmadan başlarken doyurucu bir kahvaltıya döneceksin.
Daha fazla macera isteyenler Afrikalı koruyucular eşliğinde gece yapılan hayvan ayak izleri takip safarileri sayesinde balayılarının heyecan seviyesini zirveye çıkartırken bu anları ölümsüz kılmak adına yüzlerce hatta binlerce fotoğraf çekebilirsiniz.

5 – Tanda Tula Safari Kampı – Limpopo, South Africa

12 muhteşem ve rahat çadır ile zarif bir şekilde yenilenmiş bir kamp. Kamp ünlü Kruger Milli Park’ın sınırları içinde bulunurken vahşi hayatı yıl boyu izleme olanağı veriyor.
Safariler filleri, aslanları, leoparları, mandaları, gergedanları, zebraları, zürafaları yani kısaca wildebestleri ve kudu’nun geniş sürülerini sık sık görmenizi sağlıyor. Kampa döndüğümüzde sabahları görkemli bir kahvaltı, gece ise fener aydınlatması, muhteşem yemekler… Bir gece kuru nehir yatağında, bir başka gece de yüzme havuzunun etrafında servis edilerek her gece farklı bir atmosfer yaşamanızı sağlanıyor.

6 – Wilderness Safaris Davidson’s Kamp – Hwange, Zimbabwe

Zimbabwe’nınm muhteşem manzaraları ülkedeki ekonomik istikrar sayesinde son yıllarda sıcak safari noktası olarak geri döndü. Hwange Milli Parkı’ndaki yeni ve iyileştirilmiş kamplar, size uzman rehberler eşliğinde ister yürüyerek isterseniz 4X4 safari araçları ile imkanlar sunarken gezilerde, yırtıcılarıyla birlikte filler, impalalar, kudu ve zebra sürülerini göreceksiniz.
Kampa geri döndüğünüzde, mopan ağaçları gölgesinde kahvaltı veya akşam yemeği için açık havada oturabilir ve yaban hayatı izleyebilirsiniz. Filler, babunlar ve mandalar susuzluklarını gidermek için bir araya gelirken, Güney Afrika’ya has içeceklerle gün batımı tadını çıkarabilir muhteşem manzara eşliğinde harika fotoğraflarla balayınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER YAZILAR

  • FOTOĞRAFA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI…

    “Düğün fotoğrafları hakkında bilmeniz gerekenler” başlığı adı altında yüzlerce yazı ve makaleye ulaşabilirsiniz fakat bu yazımızda daha farklı bir bakış açısı sunup “olaya bir de şu yönden baksak” diyeceğiz. En başta bilmemiz gereken şey şu ki, fotoğraf gördüğün bir şeyi kalıcı kılmak için deklanşöre basmanın çok daha ötesinde bir sanat dalı….
  • SON TREND = PLAJ DÜĞÜNÜ

    Tüm alışılmışlıklardan uzak, ruhunuzun sesinin dalga seslerine karıştığı bir şekilde masmavi gökyüzünün altında çıplak ayaklarınız kumlara basarken evlenmek ister misiniz? Diğer ülkelerde uzun yıllardır tercih edilse de ülkemizde yeni yeni moda haline gelmeye başlayan plaj düğünlerinden bahsetmek gerek. Kır düğünlerini gölgede bırakacağını düşündüğümüz plaj düğünleri yine kır düğünleri gibi samimi,…
  • BRİDAL SHOWER

    Evlenecek gençler arasında hızla yayılan ve moda haline gelen “bridal shower.” Shower kelimesi sizi yanıltmasın, bu kelimeyi bekarlığa feda partisi olarak çevirebiliriz. Bridal Shower dediğimiz bu parti Amerika’dan Avrupa’ya yayılarak ülkemize kadar gelmeyi başardı. Etkinliğin amacı, düğün öncesi yorulan ve stres yaşayan gelin adayını rahatlatmak ve düğün öncesi eğlendirmek. Bu etkinlik…
 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,