balayi donemi - BALAYI DÖNEMİNİ UZATMANIN 5 YOLU

BALAYI DÖNEMİNİ UZATMANIN 5 YOLU

Balayı döneminin plajda, şemsiye altında ele ele tutuşup içeceklerinizi yudumlamaktan daha fazlası olduğunu bilmenizi isteriz. O her şeyi kenara bıraktığınız, sadece kendinize yoğunlaştığınız günler sona erdiğinde her şey bitmiş olmayacak. Evet, balayı tatili sona ermek zorunda fakat o harika günlerin bitmesi sizin mutlu ve heyecanlı günlerinizin de biteceği anlamına gelmeyecek.
Mutlu bir evlilik balayı günleri gibi sevgi dolu günlerden geçiyorsa o mutlu günleri çoğaltmanın beş yöntemini sizin için derledik.

balayi00001

1. Birlikte Yemek Hazırlayın

Birlikte yemek hazırlamanın en hoş yanı, aynı zamanda eğleniyor oluşunuz. İster çok iyi yemekler yapın ister patates kızartın, önemli olan ortak bir işi yapmak ve bu beraberliğinizden keyif almak. Mutlu bir evliliğin ilk kuralı, mutfağa zaman ayırmak fakat “birlikte.”

risk

2. Risk Alın

Balayıları normalde denemeyeceğiniz şeyleri yaptırabilecek güce sahiptir ama maceralar balayından ibaret değildir. Bu yüzden eve doğru yola çıkarken canlı kalacağınız ortamlar, maceralar oluşturun. Unutmayın ki, aslında sizi çok korkutan bir aktiviteyi eşinizle yapmak birbirinize ne kadar güvendiğiniz de göstergesi olabilecek etkiyi içinde barındırmakta.

tesekkur

3. Teşekkür Edin

Georgia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, teşekkür etmenin daha mutlu bir evliliğe sebep olduğunu ifade etmiş. Nezaketin dırdırdan daha güçlü bir koz olduğunu fark edin ve bu düşünceyi en baştan evliliğinize dahil edin. Teşekkür etmek hem sizi, hem eşinizi hem de evliliğinizi daimi olarak mutlu ve huzurlu kılacaktır.

balayi00002

4. Eskiyi Anımsayın

Flört dönemlerine dönün, o dönemde yaptıklarınızı anımsayın ve romantik bir güzergah oluşturun; numarasını aldığınız mekan, ilk buluştuğunuz kafe, ilk yemeğinizi yediğiniz restaurant… Yeniden benzer ortamları oluşturmaya çalışın ya da en basitinden birlikte romantik bir piknik yapın.. Evlenmeden önce en çok gittiğiniz yerlerini dolaşın. Aşkınızın en heyecanlı günlerini anımsamak belleğinizi canlandıracağı gibi sevginizin azalmamasısizi daha mutlu çift yapacaktır.

balayi00005

5. Gün batımı İzleyin

Evet, bu fikir bazılarına sevimsiz gelebilir fakat gün batışını seyretmek gibi romantik ve masrafsız bir etkinlik sizi aslında fazlasıyla mutlu edecek ve yan yana oluşunun ne kadar değerli olduğunu bir kere daha hissetmenizi sağlayacak. Doğanın huzur verici etkisi ile güneşin enerjisi birleştiğinde bulunduğunuz anın balayı kadar değerli olduğunu anlamanız çok da uzun vaktinizi almayacaktır.

 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,